הפעם הראשונה שלי

בשביל לקנות את המצלמה הראשונה שלי חסכתי שנתיים.

גרתי בקיבוץ ולא יכולתי לעבוד, להורים גם לא היה מה לתת,

אז חסכתי שנתיים.

לא הוצאתי שקל על שום דבר, גם כשרציתי.

הייתי בת 13, ולא היה לי קל, אך היתה לי מטרה והיא היתה מעל הכל.

בסוף קיבלתי אותה- מצלמת פנטקס משומשת במצב מעולה והרגשתי שכל העולם בכף ידי. לא הבנתי כלום בצילום, ידעתי רק דבר אחד: שאני אוהבת לצלם!

עד שקיבלתי אותה הספקתי לפרק לא מעט פעמים את המצלמה של ההורים, ובאופן מוזר מספר חודשים לאחר מכן הם מכרו אותה. אולי רק אני השתמשתי בה?

בכל אופן, התחלתי לצלם.

הצילום הראשון שצילמתי איתה, אני זוכרת , היה תפוז על העץ. מאחר והיינו באביב, נשאר רק תפוז אחד על העץ ואני עשיתי מאמצים כבירים לצלם אותו באופן כזה שגם יראו אותו בתמונה. צריך להבין: התפוז האחרון היה גבוה כל כך על העץ ונשאר שם כפי הנראה משום שאף אחד לא הגיע אליו, לקטוף אותו....האפיזודה הזאת הסתיימה למרבה המזל בשלום, למרות שנשקפה סכנה לי ולמצלמה. התמונה, אם זה מעניין, יצאה בינונית ומאכזבת גם לסטנדרטים הנמוכים שאפיינו אותי באותה התקופה ובאותו הגיל.....

הימים עברו ואני צילמתי בהם כל דבר שזז, ובעיקר פיתחתי חיבה מיוחדת לדברים שלא זזים יותר....(חיות מתות למיניהן) השיא נרשם ביום שבו ראיתי ציפור מתה על הכביש ורצתי במהירות הביתה להביא את המצלמה בשביל לא לפספס את האירוע (ויסלחו

לי כל חובבי החיות למיניהם, אבל לא אני הרגתי אותה)

באחד הערבים חזרתי הביתה, המצלמה היתה ברשותי כבר כמעט שנה והספקתי לצלם ממש כל דבר בסביבה. זה היה לילה גשום במיוחד והלכתי בדרכי, ליד בית הילדים. מדובר במקום שבשעות הבוקר הוא שוקק חיים וצהלות ילדים. ואני ראיתי שם הדובי שוכב על העגלה, ספוג במי הגשם, מתחת לפנס. זה היה כל כך עצוב. רציתי לבכות. אך במקום זה רצתי להביא את המצלמה מהבית (וגם מטריה) וצילמתי את זה. עד היום זה אחד הצילומים האהובים עלי.

גם אם הוא צולם בגיל 14,באיכות טכנית לא מהמשובחות, זאת היתה הפעם הראשונה שרציתי וגם הצלחתי לדעתי, להעביר רגש בצילום.

הפעם הראשונה שלי.

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Flickr Social Icon

© 2015 by maya karmi dror.